AUTORIZOVANÝ PREDAJ
ZNAČKY ROMET NA SLOVENSKU.
0 KS / 0,00 €
Vitajte, môžete sa zaregistrovať, alebo prihlásiť
História značky
História značky Romet sa začala písať na konci päťdesiatych rokov minulého storočia, kedy vtedajšia fabrika ZZR prišla s plánom rozšíriť svoju produkciu o výrobu mopedov. Inžinieri vtedy začali navrhovať prvé modely predovšetkým na základe vlastných predstáv a boli nútení testovať všetky svoje prototypy. V týchto podmienkach vyvinuli motor 1,4 HP s dvojrýchlostnou prevodovku a v roku 1958 vznikol prvý úspešný model Romet Komar.

Už v roku 1961 sa predalo takmer 4000 kusov, čo v týchto pomeroch vtedy tvorilo viac ako 30% všetkých mopedov na poľskom trhu. Záujem bol tak veľký, že Romet čoskoro otvoril ďalšiu továreň a odborníci začali intezívne pracovať na ďalších nových modeloch. V roku 1968 bola výroba Romet 98% z celkového počtu jednostopových vozidiel na trhu.

Úspech na domácom trhu viedol tiež k úspechu v zahraničí. Už v roku 1966 bolo vyvezených viac ako 13.000 kusov. Vrcholom expanzie bolo prekročenie čísla 20.000 kusov ročne. Trhmi pre export boli Švédsko, Nemecko, Írsko a dokonca aj exotické, ako sú Nigéria a Turecko - spolu viac ako 145 tisíc kusov.  Prestíž značky Romet sa zvýšila natoľko, že v roku 1980 sa hovorilo o výrobe nového modelu v spolupráci s talianskymi, či japonskými lídrami na trhu.

Rok 1991 - spoločnosť ARKUS & ROMET GROUP Sp. z o.o. prevzala nie len značku, ale aj pokračovanie v tejto dlhoročnej tradícii, kde spolu s vlastným tímom v spolupráci s vybranými producentami prináša široké portfólio moderných výrobkov pre vyznávačov aktívneho životného štýlu. 
KONTAKTUJTE NÁS
JURDIA s.r.o.
IPZ Záborské 504
082 53 Prešov, Slovensko
romet@romet.sk
skype.jurdia, 09:00 - 14:00
NESTRAŤTE SA
  FACEBOOK.COM
https://www.traditionrolex.com/35
©2024 www.romet.sk, všetky práva vyhradené
webdizajn a programovanie
webdizajn.glirp.sk